Kółko Stefana

Trasa-wykres OFICJALNA_01aGRANDE RECORDO ANULARE di CROSNO
(REKORDOWO WIELKI PIERŚCIEŃ KROSNA)

     Głównym założeniem trasy jest nie oddalanie się od Krosna na więcej niż 25 km w każdym punkcie pierścienia. Dlatego tak to jest pomyślane, by każdy zawodnik uczestniczący w treningu mógł w miarę szybko powrócić do Krosna, z różnych powodów.       A to, w razie awarii sprzętu, wezwać pomoc nie narażając się na duże koszty, tym samym nie zmuszając kolegów na stratę czasu, jak również         na natychmiastowe wezwanie żony.
Trasa wiedzie:
Start – Krosno Hala Sportowa, Sporne, Bratkówka, Frysztak, Jasło, Nowy Żmigród, Dukla, Iwonicz, Rymanów, Zapora Wodna, Besko, Zarszyn, Jaćmierz, Strachocina, Brzozów, Dynów, Niebylec, Strzyżów, Markuszowa, Frysztak, Wojaszówka, Turaszówka, Krosno Hala Sportowa. Koniec trasy.
Trasę tą można również modyfikować.
1.) Łatwiejsze kółeczko Stefanka 170 km Odejmując np. (Zarszyn, Strachocinę) i (Niebylec) -30.
2.) Bandyckie koło Stefana 350 km Dodając np. (Jasło, Gorlice, N.Ż.,) plus (N.Ż., Ożenna, Svidnik, Daliowa, Rymanów) plus ( Wiśniowa, Góra Chełm, Bunkier Hitlera, Gogołów, Frysztak) + 150 itp.
Na Kółku Stefana zaleca się trenować-jeździć tylko w niedzielę, ponieważ niektóre jej odcinki są o dużym natężeniu ruchu drogowego w dni powszednie. Na trasę może udać    się każdy trenujący na rowerze krośnianin, bo w każdej chwili może też z niej zjechać mając do pokonania jedyne 25 km. Jednakże nie każdy da radę ją przejechać, ze względu na jej stopień trudności. Z trasy można zjechać gdziekolwiek: we Frysztaku, Jaśle, N.Ż. Tokach, Dukli, Iwoniczu, Rymanowie, Besku, Jaćmierzu, Brzozowie, Domaradzu, czy Lutczy, bo później jest już tylko zamykanie pierścienia.
Zawodnik zjeżdżający do Krosna we Frysztaku ma przejechane – 50 km, w Jaśle 65 km       w Tokach 75 km, w Dukli 85 km, w Iwoniczu 100 km, w Rymanowie 110 km, w Besku 120 km, w Jaćmierzu 130, w Brzozowie 150 km, w Domaradzu 160 km, w Lutczy 170 km,         w Strzyżowie 170 km, i dalej to jest już powrót i zamykanie pierścienia okrążającego KROSNO. Markuszowa, Frysztak, Krosno 210 km. Jak widać z opisu trasy, już na samym starcie można wybrać sobie długość trasy i wspólnie, wzajemnie, wspomagając się bez narzucania nikomu długości trasy kontynuować trening wg swojej kondycji. Czy jak kto woli odpadający i zmęczeni uciekają czym prędzej z trasy do bazy.
Dla urozmaicenia można odwrócić koło Stefana w przeciwnym kierunku i jechać zgodnie ze wskazówkami zegara, jak również wejście na koło można sobie wyznaczyć na dowolnym zjeździe. Miłego treningu koledzy, przyjaciele i wszyscy jeżdżący na rowerach tak                 w klubach jak i indywidualnie.
Opracował: Stefan Wójcik

POMYSŁ z dnia 7 LUTEGO 2015 r w związku z planowanym Ultra Maratonem kwalifikacyjnym jazda non stop 610 km do wyścigu Bałtyk – Bieszczady 1008 km.

Trasa-wykres OFICJALNA_01aDla zainteresowanych podaję link do szczegółowej mapki przebiegu trasy. Mapa otworzy się w nowym oknie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 Responses to Kółko Stefana

Leave a Reply