Góra Cergowa po raz drugi

Góra Cergowa to dla mieszkańców Krosna popularny kierunek pieszej turystyki. Zgodnie z Terminarzem działań KTC Krosno na 2023 r. zakładającym w okresie zimowym aktywność fizyczną w postaci pieszych wędrówek, w dniu 8 stycznia br. kilku członków KTC w osobach Marka Sz. z małżonką, Grzegorza S. Ryszarda P. Kazimierza Sz. i Roberta Sz. wzięło udział w organizowanym przez PTTK Krosno wydarzeniu: XXVII Mauzerowe Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne CERGOWA.

Na szczycie spowitej mgłą Cergowej miało miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej wieloletniego Prezesa PTTK Krosno i wielkiego miłośnika oraz propagatora turystyki Ryszarda Majkę – „Mauzera”.

Rozpoczęty cykl pieszych wędrówek będziemy kontynuować w kolejne weekendy. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa członków oraz sympatyków KTC Krosno.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Góra Cergowa po raz drugi

  1. edukla pisze:

    Cieszę się, że miałem okazję być częścią wydarzenia na Cergowej, o którym pisze autor. Było to niezwykłe przeżycie, a odsłonięcie tablicy pamiątkowej dla Ryszarda Majki, nazywanego „Mauzerem”, było wzruszające. Bardzo polecam dołączenie do pieszych wędrówek organizowanych przez KTC Krosno – to doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu i poznawania uroków gór. Zapraszam wszystkich członków i sympatyków KTC Krosno do dołączenia do tych wspaniałych wypraw!

Leave a Reply