Rajd rowerowy „Rowerem przez pogranicze” – wiatr nas nie przestraszył!

Na taki ciepły, październikowy weekend czekali wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego „Rowerem przez pograniczne”. Tłumy rowerzystów pojawiło się na drogach i szlakach pięknego Beskidu Niskiego i Magurskiego Parku Narodowego. Kto tylko był zainteresowany i mógł wsiadał na rower i pokonywał kilometry, dokumentując przejechany dystans i wykonując fotografię podanych punktów kontrolnych.

Wyruszyliśmy z Krosna odwiedzając po kolei Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli, dawną łemkowską cerkiew grekokatolicką w Chyrowej, cerkiew Polanach, w Krempnej, w Kotaniu, w Świątkowej Małej i w Świątkowej Wielkiej.

Ponadto zatrzymywaliśmy się przy wiacie ogniskowej w Nieznajowej, przy krzyżu przydrożnym w Rostajnym, przy krzyżu na pograniczu województw podkarpackiego i małopolskiego, kapliczce przydrożnej w Żydowskim, na cmentarzu Żydowskie i w rynku w Nowym Żmigrodzie.

Beskid Niski to wyjątkowe miejsce. To właśnie to pasmo górskie wybieram(y) na krótkie i dłuższe wypady, przejazdy rowerowe, czy spacery, kiedy spontanicznie najdzie mnie (nas) ochota, żeby zobaczyć coś pięknego.

Dziękujemy i gratulujemy wytrwałości wszystkim tym, którzy pomimo silnie wiejącego wiatru – według prognoz wiatr miał być płd i wiać z prędkością 35 km/h, a w porywach do 65 km/h, i prawdopodobnie taki był! –  pokonali trasę rajdu rowerowego „Rowerem przez pogranicze”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przejazdu autorstwa Pawła Szmista

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply