X Jubileuszowy Rajd Rowerowy Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

Honorowe krwiodawstwo to wspaniała idea. Niezaprzeczalnie ideę krwiodawstwa najlepiej propagują swoim przykładem sami honorowi dawcy krwi, ale też jej sympatycy. Właśnie tacy jak My. Co roku potrzebujemy jednak nowych dawców. Liczymy, że ten rajd pomoże przekonać do oddawania krwi kolejne osoby, którym to zależy na zdrowiu i życiu drugiego człowieka.

W sobotę 17 września br. Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów KTC Krosno było współorganizatorem X Jubileuszowego Rajdu Rowerowego Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. W przedsięwzięciu, której głównym celem była promocja idei honorowego krwiodawstwa uczestniczyło czterdziestu rowerzystów z Krosna i powiatu krośnieńskiego, w tym członkowie KTC Krosno.

Cykliści wyruszyli punktualnie o godzinie 10:00 z krośnieńskiego Rynku przemierzając przez miejscowości Gminy Wojaszówka w asyście wozu strażackiego do Ustrobnej. W ten sposób, przejeżdżając blisko 30 km, pragniemy podziękować wyjątkowym ludziom, jakim są honorowi dawcy krwi i szpiku kostnego.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba pełnoletnia, która cieszy się dobrym zdrowiem oraz w ostatnim czasie nie chorowała. Do punktu krwiodawstwa należy zgłosić się wypoczętym, po lekkim posiłku, dobrze nawodnionym z dokumentem tożsamości. Krew oddaje się nieodpłatnie.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji bardzo udanej imprezy składamy Wójtowi Gminy Wojaszówka Sławomirowi Stefańskiemu, pracownikom Oddziału Rejonowego PCK Krosno, Urzędowi Miasta Krosna, członkom KTC Krosno oraz strażakom z OSP Ustrobna i Kołu Gospodyń Wiejskich z Ustrobnej, a także Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Krośnie i Straży Miejskiej w Krośnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu za wspaniała atmosferę towarzyszącą dzisiejszej inicjatywie. Do zobaczenia za rok!

A wszystko to po to, by zachęcić społeczeństwo do wspierania idei honorowego krwiodawstwa.

Zapraszamy do obejrzenia filmów i fotorelacji z Rajdu.

 

Relacja lokalnych portali internetowych (nasi patroni medialni):

www.krosno112.pl

www.terazkrosno.pl

Relacja iTV Południe

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do X Jubileuszowy Rajd Rowerowy Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

  1. Stanisław pisze:

    Wspaniała impreza dobrze zorganizowana to iuż 10 ja wziąłem udział pierwszy raz będą kolejne bo mi się to podoba – pozdrawiam organizatorów.

Leave a Reply