Wyjazd i wyprawa na Rysy

Każdy z nas w życiu ma swoje…. Himalaje, dla jednego będzie to wyprawa w Beskidy, Bieszczady czy przechadzka po górskich przełęczach i dolinach, dla innego trawersowanie przy przepaściach. Najważniejsze, aby w obcowaniu z górami mieć radość i robić to dla siebie.

Wyprawa na Rysy – najwyższy szczyt Polski (2499 m n.p.m.) to marzenie wielu turystów. Można je zdobyć od strony polskiej, ale możliwe jest także podejście od strony Słowacji. Zdecydowaliśmy się na ten drugi wariant.

Popradské Pleso na Słowacji, sobota 23 lipca 2022 r., godzina 3:30, w świetle latarek wyruszamy niebieskim szlakiem, który łagodnie prowadzi nas drogą asfaltową do schroniska nad Popradzkim Jeziorem. Następnie idziemy utwardzonym duktem wzdłuż płynącego strumienia. Droga jest łatwa jednak kamienista, zaczyna się piąć w górę lekkimi trawersami. Pokonujemy powoli wysokość, idąc w poprzek zbocza dochodzimy do Schroniska pod Rysami. Dalej ścieżka łagodnymi zakosami wyprowadza nas na Rysy. Na ostatnim, szczytowym odcinku zachowujemy większą ostrożność, to moment, gdzie bezpiecznie było iść na tzw. „czterech łapach”, aby nie stracić równowagi.

Rysy zdobyte – piękna pogoda, doskonała widoczność i imponująca tatrzańska panorama, ze szczytu bowiem roztacza się cudowny widok na całe Tatry Wysokie. Kilka fotek, sympatyczne rozmowy ze spotkanymi na wierzchołku turystami i schodzimy tą samą drogą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Wyjazd i wyprawa na Rysy

  1. Marek pisze:

    Gratulacje!!

Leave a Reply