Kask z kierunkowskazami

Projektant – Balázs Filczer zaprezentował koncepcyjny kask DORA z wbudowaną sygnalizacją świetlną – światło przednie, stopu i kierunkowskazy, którymi sterujemy za pomocą kontrolera na kierownicy poprzez Bluetooth.

Dora - koncepcyjny kask

Dora – koncepcyjny kask

Jak na razie bardzo mało wiemy o tym projekcie, nie znamy jego ceny. Nie wiemy nawet czy trafi do produkcji, ale gorąco kibicujemy projektantowi. Bardzo ciekawy i użyteczny wynalazek!

 

 

 

Źródło: yankodesign.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt rowerowy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Kask z kierunkowskazami

  1. Jaromir pisze:

    Moim skromnym zdaniem wszystkie wynalazki z kierunkowskazami dedykowane do roweru to potencjalne zagrożenie dla otoczenia jak i dla samego cyklisty. Przyznać muszę, że pewnego razu prawie potrąciłem rowerzystę który wyskoczył mi z pobocza na oś jezdni tuż przed maską. Argumentował to tym, że przecież miał kierunkowskaz włączony. Prawda jest taka, że widoczność sygnalizacji jest bardzo słaba szczególnie w słoneczne dni, a z drugiej strony nikt się nie spodziewa kierunkowskazów w rowerze.

Leave a Reply