Jesteśmy Polakami, jesteśmy Patriotami – V Rowerowy Rajd dla „Niepodległej”.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu tego dnia w 1918 r. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. – Ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Święto przywrócono w 1989 r. na mocy Ustawy z dnia 15 lutego1989 r. o ustanowieniu Narodowego Święta Niepodległości.

Jednym z wydarzeń związanym z obchodami 105. Narodowego Święta Niepodległości był V Rowerowy Rajd dla „Niepodległej”. Była to doniosła i patriotyczna inicjatywa, a rowerzyści godnie uczcili ten dzień oddając hołd naszej Ojczyźnie. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego na krośnieńskim rynku złożono biało-czerwoną wiązankę kwiatów, aby po chwili wyruszyć w ponad 100 km trasę – odwiedzając pomniki marszałka Józefa Piłsudskiego w Brzozowie i Strzyżowie.

Upamiętnieniem tego wydarzenia były medale okolicznościowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Dziękujemy wszystkich uczestnikom rajdu za obecność i wspólną jazdę, a także życzliwym i sympatyzującym ludziom spotkanym na trasie przejazdu.

Relacja z wydarzenia portalu krosno112.pl

https://www.krosno112.pl/artykul/18864,v-rowerowy-rajd-dla-niepodleglej-przeszedl-do-historii

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Zapraszamy do obejrzenia filmów z przejazdu:

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply