IX Rajd Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

W sobotę 7 sierpnia po raz dziewiąty odbył się Rajd Rowerowy Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego, który zgromadził ponad 60 uczestników. Trasa wiodła z krośnieńskiej starówki przez teren Gminy Wojaszówka z metą w Pietruszej Woli. Celem rajdu była promocja zdrowego stylu życia, rowerowej aktywności oraz zwrócenie uwagi na kwestię krwiodawstwa. Każdy uczestnik miał możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego oraz skupienia swej uwagi na tym jak ważna jest kwestia oddawania krwi, jako ,,płynu” niezbędnego do życia.
Po raz kolejny pieczę nad rajdem sprawowali członkowie Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów, którzy w asyście pracowników krośnieńskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wójta Gminy Wojaszówka Sławomira Stefańskiego podjęli się trudu organizacji wydarzenia. Kolejnym sympatycznym akcentem było dołączenie do peletonu krośnieńskiej grupy – Bajkersów, którzy podobnie jak Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów promują zdrowy tryb życia poprzez jazdę na rowerze.
Wszyscy uczestnicy rajdu w przyjemnej atmosferze i przy bardzo dobrej pogodzie dojechali do mety rajdu przy nowo powstającym Centrum Edukacji Przyrodniczej w Pietruszej Woli, gdzie przy ognisku mogli się integrować i wymieniać wzajemne spostrzeżenia i uwagi na temat rowerowej pasji oraz krwiodawstwa.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie wrócimy na trasę rajdu i  będziemy mogli promować szczytne postulaty, które są na sztandarach wydarzenia już od 9 edycji.

Dziękujemy za relacje i zdjęcia patronom medialnym ( krosno112.pl oraz terazkrosno.pl), które dostępne są pod linkami:

krosno112

terazkrosno


Uczestnicy IX Rajdu HDK i Szpiku Kostnego (fot. Bogdan Zubek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply