II RRZK Szlakiem Gmin Powiatu

II Rajd Rowerowy Ziemi Krośnieńskiej Szlakiem Gmin Powiatu przechodzi do historii jako niezwykle udana impreza sportowa, zarówno pod względem organizacyjnym, zdyscyplinowania jego uczestników, jak i panujących warunków atmosferycznych.

Pierwotnie zarejestrowało się 25 osób, jednak 4 osoby nie stawiły się na starce (jest to wynik o 1/3 niższy od ubiegłorocznego, zapewne z powodu niepewności epidemiologicznej). Rajd wystartował spod Starostwa Powiatowego w Krośnie o godz. 9.00 w 21 osobowym składzie, kierując się do Miejsca Piastowego a następnie Rymanowa, Iwonicza Zdroju, Jaślisk kontynuując jazdę dalej przez Duklę, Chorkówkę, Jedlicze, Wojaszówkę, Korczynę, Krościenko Wyżne, by dotrzeć na Krośnieński Rynek i opowiedzieć  tam wszystkim zebranym o sportowym wydarzeniu KTC dla uświetnienia Karpackich Klimatów. Po prezentacji na scenie uczestnicy rajdu, aby zamknąć jego pętlę, przemieścili się do miejsca startu, czyli pod siedzibą Władz Powiatu.  Przejechany dystans to 130 km, który został pokonany w 400 min. Po drodze zatrzymywaliśmy się przed każdą siedzibą gminy powiatu krośnieńskiego robiąc pamiątkowe fotografie i utrwalając pamięć trasy pod przyszłoroczny wyścig kolarski. Zawitaliśmy również na krośnieńską starówkę, gdzie zaprezentowaliśmy się na scenie Karpackich Klimatów.

Sześć i pół godz. to ogrom czasu, jednak nawet takie krótkie zatrzymania grupy powodują duże straty czasowe, których nie będzie w momencie gdy rajd zmieni formułę na wyścig. Maksymalny czas trwania tego wyścigu planujemy na 4 h.

W przyszłym roku zwrócimy się do Starostwa Powiatowego z prośbą o pomoc finansową i współudział  w organizacji cyklicznych wyścigów  drogami naszego powiatu, by w następnych latach już same gminy wspólnie z KTC Krosno propagowały zdrowy styl życia wśród swoich mieszkańców, przy tym promując własne walory turystyczne, kulturowe, historyczne i sportowe.

W zamyśle jest organizacja tegoż wyścigu ze startem i metą w miejscu siedziby władz gminy. Np. Gmina Rymanów jest zainteresowana współorganizacją wyścigu kolarskiego, zakładając że wyścig startuję w Rymanowie i mata jest w miejscu startu, po przejechaniu zawsze tej samej trasy. Data rajdu byłaby powiązana z dniami danego miasta czy miejscowości.

Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznego II Rajdu Rowerowego Ziemi Krośnieńskiej Szlakiem Gmin Powiatu za udział, zdyscyplinowanie, radość oraz okazywany szacunek wobec słabszych uczestników tegoż rajdu.                             

Zapraszam wszystkich zainteresowanych za rok na profesjonalny wyścig kolarski pod nazwą;  

                           III Wyścig Kolarski Ziemi Krośnieńskiej Szlakiem Gmin Powiatu

O PUCHAR STAROSTY KROSNIEŃSKIEGO

S.W.

Link do filmu. autor Bogdan Zubek II RRZK Szlakiem Gmin Powiatu
https://www.relive.cc/view/v1Ow39Z7NXO

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply