I Rowerowy Rajd Niepodległości – STO jeden kilometrów w 101 rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

Po raz pierwszy z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2019 r. z inicjatywy członków Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów odbył się Rowerowy Rajd Niepodległości na dystansie 101 km upamiętniający 101 rocznicę odzyskania Niepodległości.

W pierwszej edycji wzięło udział 10 rowerzystów, a na trasie 101 km rajdu cykliści odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej, w szczególności pomniki Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krośnie i w Brzozowie, pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Walk Niepodległościowych w Strzyżowie, a w Kobylu pomnik 10-lecia odrodzenia Polski 1918-1920. W każdym z tych miejsc uczestnicy rajdu zatrzymali się i oddali cześć Naczelnikowi i Marszałkowi Państwa. Rozpoczęcie i zakończenie rajdu miało miejsce na krośnieńskim Rynku przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

W dniu 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dziękujemy członkom i sympatykom KTC Krosno za wspólne, nieszablonowe świętowanie odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli i upamiętnienie tego wydarzenia pokonaniem dystansu 101 km na trasie Krosno-Brzozów-Strzyżów-Krosno.

Link do podglądu trasy interaktywnej:
https://www.relive.cc/view/vYvrDLPjRL6

Tekst i zdjęcia: – Bogdan Zubek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do I Rowerowy Rajd Niepodległości – STO jeden kilometrów w 101 rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

  1. Roman Jagiełło pisze:

    Wielkie gratulacje

Leave a Reply