Rzeszów – Ateny ROWEREM!

Rzeszów – Ateny ROWEREM!

W dniach 28.07.2019 r. – 14.07.2019 r. miałem zaszczyty i przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej z Rzeszowa do stolicy Grecji – Aten. Wspólnie z pielgrzymami w ciągu 12 dni jazdy rowerem pokonaliśmy blisko 2200 km, przejeżdżając przez Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bułgarię i Grecję. W niedzielę 7 lipca 2019 r. zwiedzaliśmy Saloniki, a już w środę 10 lipca 2019 r. dotarliśmy do Aten pokonując niejednokrotnie długie 20-30 kilometrowe podjazdy i zjazdy. Oprócz tego doświadczyliśmy jazdy w temperaturze powietrza przekraczającą 40°C, wiatr czołowy i boczny, a także burzę i deszcz. A zatem było wszystko: podjazdy i zjazdy, ciepło i chłodno, wiatr czołowy, boczny i oczywiście sprzyjający kolarzom wiatr w plecy.

Organizatorem Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej Rzeszów – Ateny była Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej, a charakter pielgrzymki religijno – patriotyczno – turystyczny sprawił, że w podróży panował klimat radosnego pielgrzymowania i niezwykła atmosfera serdeczności, której nie spotyka się na co dzień.

Bogdan Zubek

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Rzeszów – Ateny ROWEREM!

  1. Stefan Wójcik pisze:

    Co tylko wstąpił Bogdan do KTC Krosno a tu już taki wyczyn. GRATULACJE! Bogdanie. Jest super fajnie jak wchodzi się do zespołu i wykazuję inicjatywę samemu a nie czeka się na manne z nieba. Szacunek i respekt z mojej strony.

    S.W.

  2. Marek Szajna pisze:

    Fajna wycieczka,tak trzymac!!

Leave a Reply