Nareszcie piękna ścieżka rowerowa bez krawężników.

Nareszcie powstała piękna ścieżka rowerowa bez krawężników i zagłębień na wjazdach do posesji. Już nie wierzyłem, że obudzi się ktoś w U.M. Krosno i postawi na swoim a tym samym wymusi na projektancie zrobienia projektu dla ludzi.

                  Mowa tu o trasie rowerowej na ul. Polnej w Krośnie. Pięknie to wygląda i też pięknie się po niej jedzie. Jednakże wykonawca nie dotrzymał pełnej staranności i na połowie łączeń czerwonego i czarnego asfaltu porobił lekkie uskoki. A co tam. Będzie i tak, po polsku.

                 Tak czy owak ogromne podziękowanie należy się także temu, co wykonał projekt bez względu na to czy jest nowym, czy starym projektantem. Pisząc „starym” mam na myśli projektanta, którego projekt ścieżki rowerowej zrealizowano obok Galerii Vivo Krosno, po której nikt nie jeździ.

   Wielkie podziękowanie dla wykonawcy, że podjął się wykonania tegoż zadania zapewne nie mając odpowiedniego doświadczenia w tej kombinacji asfaltów.

                   Świetnie to wygląda,  jest najpiękniejszą ścieżką rowerową w Krośnie, tuż przed tą z ul. Wisze. Jest zatem prośba krośnieńskiej społeczności rowerowej o wybudowanie takiej samej trasy rowerowej w ciągu Obwodnicy Krośnieńskiej. Przedmiotowa trasa rowerowa tak naprawdę wiedzie donikąd, jednakże budzi nadzieję, że będzie kontynuowany ten trend przy budowie przyszłych ścieżek rowerowych w naszym mieście.

                   Podpowiadam jeszcze zawczasu, by ustawić tam znaki zakazu parkowania na tej ścieżce dla wszelkich pojazdów samochodowych a już w szczególności ciężarowych, by nie doprowadziło to jak na ul. Wisze do załamywania się czerwonej nawierzchni.

DZIĘKUJEMY

                                                                                                                                            Stefan Wójcik

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Nareszcie piękna ścieżka rowerowa bez krawężników.

  1. Normalny rowerzysta pisze:

    Co z tego jak i tak własnie ci pańscy pseudo kolarze będą jeździć po ulicy. Codziennie widzę na Witosa i innch ulicach gdzie są ścieżki że właśnie ci wielcy kolarze w żółtych koszulkach jadą po jezdni bo wjechać na ścieżkę to już dla nich hańba.

Leave a Reply