Jezioro Czorsztyńskie 15.06.2022

Kolejnym z cyklu wyjazdów krajoznawczo-rowerowych, zaplanowanym i perfekcyjnie zorganizowanym przez kolegę Marka Szajnę, był jednodniowy wypad do Pienińskiego Parku Narodowego. Naszym podstawowym celem było przejechanie ścieżką rowerową wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia zamku w Czorsztynie a następnie po przepłynięciu promem jeziora, sąsiedniego zamku w Nidzicy, gdzie wjechaliśmy na właściwy trakt rowerowy zwany Velo Czorsztyn.

Ścieżka rowerowa pozytywnie zaskoczyła nas pod wieloma względami. Idealna nawierzchnia asfaltowa w połączeniu z infrastrukturą w postaci licznych punktów odpoczynku oraz niezwykle malowniczym przebiegiem, w zasadzie brzegiem jeziora, stworzyło jedną z najciekawszych i najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce. Powyższą ścieżką przejechaliśmy z Nidzicy do Czorsztyna pokonując niecałe 30 km.

Po przemieszczeniu się do Krościenka nad Dunajcem i przerwie obiadowej pojechaliśmy na kolejną przejażdżkę. Tym razem ścieżką rowerową przez Szczawnicę a następnie po stronie Słowackiej wzdłuż Przełomu Dunajca do Czerwonego Klasztoru. Ta trasa choć równie malownicza i ciekawa, ze względu na swoją szutrową i kamienistą nawierzchnię, bardziej nadaje się dla miłośników MTB niż kolarstwa szosowego. Ale nasze delikatne opony sprostały i temu zadaniu. Dziękujemy Marku za zaangażowanie w organizację tej wycieczki i czekamy na kolejne pomysły i równie ciekawe miejsca do zwiedzenia, gdzie będziemy mogli połączyć przyjemność jazdy rowerem z walorami krajoznawczymi i historycznymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply