Dziesięć lat Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów

Dzisiaj 18 lutego 2021 o godz. 18.00 mija dziesięć lat działalności Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów KTC Krosno. W najśmielszych marzeniach nie spodziewałem się, że doczekam tego momentu zakładając wówczas 18-02-2011 nasze Towarzystwo. KTC ma dziesięć lat i jest jak młody chłopczyk ze szkoły podstawowej. Tylko prezes jest w podeszłym wieku i dzisiaj miałbym ogromny zaszczyt przekazać je w młodsze ręce jednakże panująca epidemia i związane z nią przepisy prawa nie pozwalają na żadne Walne Zgromadzenie Członków, by przeprowadzić wybory nowych władz Towarzystwa Cyklistów.

Rok 2020 poświęciłem na mentalne przygotowanie swojej świadomości do oddania mojego „dziecka” w inne ręce, młodsze i sprawniejsze w prowadzeniu, doskonaleniu i zarządzaniu. Oooo jakże jestem zawiedziony tym, że jeszcze coś muszę.

Wiele zdarzyło się dobrego w tym okresie.  Członkowie wykazali się zapałem w treningach, odmłodnieli zrzucając około 700 kg zbędnego balastu w postaci tłuszczu – łącznie, ja sam w tym okresie pozbyłem się 24 kg. Nie było też łatwo prowadzić ponad 30-osobowy zespół i utrzymać go do dzisiaj. Ludzie przychodzili i odchodzili nie wytrzymując wymogów treningowych, jednakże jak ich spotykam to najczęściej na rowerach. I to mi daje dużo satysfakcji.

Nie są to dane bardzo precyzyjne ale z dużym prawdopodobieństwem członkowie KTC Krosno w tym okresie przejechali łącznie ponad 1 000 000 km. czyli 25 razy okrążyli naszą planetę Ziemię. Był to dla mnie dobry czas. Miałem zajęcie, by po śmierci syna utrzymać się wśród społeczności dobrze funkcjonującej tak fizycznie jak i pod względem psychologicznego  ładu.

Mam jednak pewien niedosyt, że nie udało mi się zjednoczyć wszystkich jeżdżących na rowerach pod jednym herbem. Po prostu przerosło mnie to zadanie a może wiek ograniczał moją skuteczność? Nie mniej jednak KTC jest w dobrej kondycji. Mam nadzieję, że niebawem Walne Zgromadzenie członków wybierze mądry zarząd i z niego wyłoni się  również mądry i zaradny prezes. Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów z 40 członków rozrośnie się wówczas do 140 osobowego zespołu i będzie miało wpływ na budowę pięknych i jednorodnych tras rowerowych nie tylko naszego miasta ale i powiatu jak również regionu.

Stefan Wójcik

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Dziesięć lat Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów

  1. Staszek pisze:

    Stefan jesteś wielki, wszyscy wiedzą że to ze istniejemy to twoja zasługa.

Leave a Reply