W 100-tne urodziny Jana Pawła II

W dniach 16-18 maja 2020 r. dla uczczenia pamięci św. Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin, koledzy z Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów wzięli udział w rowerowym przemierzaniu tras, dróg i szlaków Podkarpacia. Przejechany dystans dedykowali św. Janowi Pawłowi II, jako wotum wdzięczności za Jego życie i pontyfikat. Każdy we własnym zakresie, w dowolnym terminie, przejeżdżając dystans uzależniony od posiadanego wolnego czasu, kondycji i chęci przebył swoją trasę, pokonując niekiedy 100 i więcej kilometrów. A wszystko to w trosce o pamięć Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II.

Przyjechaliśmy m.in. do miejsc, które na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku Karol Wojtyła odwiedził wędrując z kilkuosobową grupą przyjaciół po Beskidzie Niskim. Podążaliśmy rowerami m.in. przez Desznicę, Chyrową, Duklę, Komańczę, w których to miejscowościach upamiętniono pobyt Karola Wojtyły obeliskiem i tablicą pamiątkową. Ponadto przebyliśmy trasy z Krosna w kierunku Brzostka, Strzyżowa, Strachociny, Łupkowa, rozpoczynając lub kończąc rowerową wędrówkę z „kilometrami dla Jana Pawła II” przy Krzyżu Papieskim i pomniku Jana Pawła II.

Świadomość intencji, celu treningu, w połączeniu z piękną słoneczną pogodą, z lekkim wiatrem, w urozmaiconym podkarpackim krajobrazie sprawiły, że wysiłek miał dla mnie posmak trudu pielgrzymki – mówi Zbigniew Broński.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom trzydniowych zmagań z „kilometrami dla Jana Pawła II”, w sumie pokonaliśmy ponad 1500 km. Dziękujemy imiennie: Mariuszowi, Markowi, Andrzejowi, Stefanowi, Mateuszowi, Bogdanowi, Zbigniewowi za udział w tej pięknej inicjatywie.

Tekst: Bogdan ZUBEK.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply