VII Rajd Rowerowy HDK to już historia

Organizatorami VII rajdu rowerowego byli:

Wójt Gminy Wojaszówka. Sławomir Stefański                                                          Prezes Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów. Stefan Wójcik                                 Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie. Ewa Wajs

Wśród cyklistów znaleźli się krwiodawcy i dawcy szpiku kostnego z całymi rodzinami oraz wielu sympatyków idei krwiolecznictwa. Peleton prowadziły Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Wojaszówka przy wsparciu  członków Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów. Funkcję komandora rajdu jak co roku pełnił Prezes KTC Stefan Wójcik.

Wyznaczona w tym roku trasa rajdu mierzyła 27 km łącznie 54 i prowadziła z Krosna przez Odrzykoń, Bratkówkę, Wojkówkę, Łączki Jagiellońskie, Łęki Strzyżowskie, Pietruszą Wolę do Rezerwatu Herby.

Jako organizatorzy jesteśmy zachwyceni z przejazdu i pozytywnej atmosfery towarzyszącej peletonowi. Na mecie rajdu w Rezerwacie przyrody Herby – podziękowaliśmy uczestnikom za udział i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa a przede wszystkim za pozytywne nastawienie i hart ducha, którego wymagała tegoroczna trasa. Stromy podjazd pod Rezerwat Herby nie powstrzymał nikogo z  rezygnacji dojazdu na metę.

Powtarzały się opinie, że trasa tegorocznego rajdu była najtrudniejszą od czasu pierwszej jego edycji, zmęczenie wynagradzały widoki i urok miejsca, w którym zaplanowano metę. Pomysłodawcą trasy był tym razem Stefan Wójcik.

Współorganizatorzy próbowali odwieźć go od pomysłu na tak wymagającą trasę, lecz prezes KTC Krosno wierzył w siłę i hart ducha ludzi zaangażowanych w ruch krwiodawstwa.

Organizowany corocznie rajd to jeden z elementów działalności prowadzonej na rzecz promocji krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Nawiązuje do letniej akcji pod nazwą „Samorządowcy na ratunek życiu”, zainicjowanej przez wójta Sławomira Stefańskiego, w ramach której na terenie całego województwa organizowane są zbiórki krwi poza stałymi miejscami poboru.

Dziękujemy za tak wspaniałą postawę uczestników, za zaangażowanie organizatorów i wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia pozytywnej atmosfery towarzyszącej podczas VII Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego.

Ponadto serdeczne podziękowania dla Policji z Krosna, Straży Miejskiej Krosna, Strażakom z Gminy Wojaszówka oraz service rowerowemu „szprycha”. Składa; Zarząd KTC Krosno 

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply