TRENING KTC Krosno na Wiślanej Trasie Rowerowej

Marek Szajna zainspirowany moimi przechwałkami o wyczynach rowerowych zorganizował wyjazd w celu zbadania walorów turystyczno-rowerowych tego obiektu na trasie Szczucin – Kraków i z powrotem i tak 22 czerwca 2021 o godz. 5.00 pojechaliśmy.

Oczywiście jak na Marka przystało zarezerwował hotel w Szczucinie kilka dni wcześniej. Dzień wypadł bezchmurny i gorący, fantastyczne doznania i wysiłek przy okazji zwiedziliśmy wieś Zalipie k. Opatowca, słynącą w Polsce z kwietnych motywów malowanych na ścianach zewnętrznych jak i wewnętrznych domów mieszkalnych, oraz obiektów gospodarczych.

Nie przypuszczałem, że pójdzie nam tak łatwo, pomimo wysokiej temperatury  i nieustanego baczenia na wysokość po jakie się poruszaliśmy. Po powrocie do Szczucina gdzie byliśmy zakwaterowani czuliśmy wszyscy trzej ogromną satysfakcję z tegoż treningu.

Nazajutrz również wykonaliśmy trasę do Połańca gdzie liznęliśmy trochę historii o tym miejscu na ziemi i tamtejszej elektrowni, a w drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Dwudniowy wypad w tak wysokiej temperaturze daje ogrom satysfakcji ze stanu zdrowia  w dobie „19 korony” oraz z aktywności fizycznej na jaką sobie pozwoliliśmy.

Marek Szajna, Stefan Wójcik, Robert Szymański.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply