Sportowy akcent u progu sezonu.

Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów po raz kolejny jest dumne ze swojego kolarza, ultramaratończyka. Tym razem Mariusz Gałuszka brał udział w X Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Podkarpackiego Trójmiasta.

Zadziwiającym może być wzrost popularności plebiscytu – zwycięzca zgromadził 21 882 punktów a przed rokiem (ten sam zwycięzca) 12 085. Laureat 10 miejsca zgromadził 20 102 punktów a przed rokiem 8 689.

Nie sposób nie zauważyć zaciętej rywalizacji w tegorocznym plebiscycie – laureatów, od miejsca 2 do 10 różniło ich tylko 627 punktów!
Nasz kolega z wynikiem 19 350 punktów zajął 11 miejsce wśród 39 nominowanych sportowców.

Pomimo braku wsparcia finansowego ze strony swojego stowarzyszenia wydaje się, że napędził strachu rywalom.

Mam nadzieję, że Mariusz da się namówić (po zrealizowaniu ambitnych planów kolarskich na ten rok) i wystartuje w przyszłorocznym plebiscycie.
Oby tylko znowu nie zmusił całej dziesiątki laureatów do znacznego przebicia i tak spektakularnych tegorocznych wyników.

Bo może się okazać, że zwycięzca będzie musiał mieć 31 000 punktów albo jak w kabarecie Laskowika i Smolenia 50 tys. 100 tys, milion.

Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów KTC Krosno składa zwycięzcom, laureatom i nominowanym. Serdeczne Gratulacje.

S.W.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Sportowy akcent u progu sezonu.

 1. kaziuoo pisze:

  Brawo, bardzo dobry wynik. Więlu, by chciało tak wysoko być w rywalizacji. MARIUSZ tak trzymaj a następny rok w dziesiatce miejace pewne. Powodzenia życzy Kazimierz

 2. Roman Jagiełło pisze:

  Gratulacje!

 3. Stefan Wójcik pisze:

  Wynik 19 350 pkt. który zgromadził Mariusz jest porażający. Szanujemy Cię Mariuszu, tak za wyczyny sportowe, jak i za wzięcie udziału w tym plebiscycie.

  Zastanawiam się jednak, jak to wszystko funkcjonuje. tzn. ten cały plebiscyt. Chciałbym ogarnąć to, bo na pewno jest frapujące, tak sam plebiscyt jak i robota przy nim.

  Chciałbym być frantem w tej materii.

Leave a Reply