SŁONECZNY RAJD

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w niedzielę 13 września przez naszą gminę przejechał peleton cyklistów w ramach III Rekreacyjnego Rajdu Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Polski Czerwony Krzyż w Krośnie, Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów oraz Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, który poprowadził peleton wraz z Marianem Wszołkiem Kierownikiem Zarządu Rejonowego PCK Krosno oraz Stefanem Wójcikiem Prezesem KTC i jednocześnie Komandorem Rajdu.
Trzecia edycja rajdu zgromadziła w niedzielny poranek 103 osoby chętne aby pokonać 40-kilometrową trasę wiodącą przez malownicze zakątki gminy Wojaszówka. Cykliści wyruszyli z krośnieńskiego rynku i przejeżdżali przez Odrzykoń, Bratkówkę, Wojkówkę, Łączki Jagiellońskie, Łęki Strzyżowskie, Pietruszą Wolę oraz Rzepnik. Tutaj znajdował się pierwszy przystanek na trasie rajdu. Po krótkim odpoczynku i odwiedzeniu zabytkowej cerkwi przez wszystkich zainteresowanych, uczestnicy rajdu wyruszyli na najtrudniejszy odcinek trasy, który stanowił długi podjazd pod górę Kiczerę. Jest to niemal najwyższy punkt miejscowości, od którego w odległości paruset metrów znajduje się polana widokowa z panoramą Pogórzy i Beskidów. Warto dodać, iż przy odpowiednich warunkach pogodowych, kiedy występuje tzw. inwersja, dostrzec można stąd nawet Tatry.
Po wymagającym podjeździe peleton mógł odpocząć podczas swobodnej jazdy, która trwała aż do Bratkówki. W tej miejscowości, w zabytkowym dworze, Wójt Gminy Wojaszówka wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bratkówce Jolantą Mikus przygotowali piknik dla uczestników rajdu w cieniu okazałych drzew zabytkowego parku otaczającego dwór, w którym mieści się aktualnie szkoła podstawowa i przedszkole.
W jednej z sali lekcyjnych Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie otworzyło punkt rejestracji w Banku Szpiku Kostnego dla potencjalnych dawców. Wśród zarejestrowanych znaleźli się strażacy z naszych jednostek OSP oraz uczestnicy rajdu. Łącznie w rejestrze przybyło 15 osób.
Po uzupełnieniu zasobów energetycznych i relaksie w pięknym zabytkowym parku cykliści wyruszyli w drogę powrotną do Krosna.
Głównym celem zorganizowania imprezy była promocja honorowego krwiodawstwa, krwiolecznictwa i dawstwa szpiku kostnego oraz promocja zdrowego stylu życia, ale także nawiązanie współpracy między organizacjami pozarządowymi, popularyzacja jazdy rowerowej jako czynnej formy rekreacji i promocja naszej pięknej gminy Wojaszówka.
W imieniu organizatorów, składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia rajdu. Podziękowania kierujemy do Stefana Wójcika i Mariana Wszołka – współorganizatorów rajdu, do Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Straży Miejskiej w Krośnie, do Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie Ewy Zawilińskiej, do Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bratkówce Jolanty Mikus, pracowników szkoły i Rady Rodziców, do strażaków z OSP w Łączkach Jagiellońskich, OSP w Pietruszej Woli oraz OSP w Bratkówce.
Dziękujemy Grzegorzowi Sługodzkiemu – właścicielowi Serwisu Rowerowego „Szprycha” w Krośnie, który w sposób bardzo szybki i profesjonalny udzielał pomocy rowerowej na trasie.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich dawców krwi oraz dawców szpiku kostnego. Gratulujemy Wam pięknej decyzji rejestracji w banku szpiku kostnego!
„Witamy w rodzinie” i do zobaczenia podczas rajdu za rok w naszej pięknej Gminie Wojaszówka i KROSNA stolicy powiatu!
Przedruk

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do SŁONECZNY RAJD

  1. Mateusz B pisze:

    halo halo, peleton prowadziłem ja wraz z prezesem KTC Stefanem Wójcikiem, po za tym super organizacja rajdu, piękna inicjatywa, a także miło spędzony czas, pozdrawiam wszystkich uczestników rajdu 🙂

Leave a Reply