SETNA ROCZNICA JP II w KTC na rowerach

W związku z 100 rocznicą urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II 18 maja 1920 r.


W 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II była zaplanowana Pielgrzymka Rowerowa z Krosna spod Krzyża Papieskiego i pomnika Jana Pawła II do Krakowa do Sanktuarium Jana Pawła II. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany. Pielgrzymkę przenosimy na inny termin, a na obecny czas (sobota, niedziela i poniedziałek) proponujemy wzięcie udziału w treningu i przemierzaniu tras rowerowych mierzonych w kilometrach.
Zachęcamy Was wszystkich, Członków KTC Krosno i sympatyków kolarstwa do treningów rowerowych w sobotę, niedzielę i poniedziałek (16-18 maja 2020 r.) dla uczczenia pamięci Św. Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin. Każdy sam, we własnym zakresie określa trasę, dystans i czas przejazdu dokumentując ten fakt zdjęciem i krótką notatką. Informacje następnie przesyłamy na adres Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów ktc@poczta.onet.pl , publikujemy na stronie internetowej i facebook’u, oczywiście wszystko to w dowód pamięci o Wielkim Polaku.


W poniedziałek 18 maja 2020 r. nastąpi podliczenie sumy przejechanych kilometrów, publikacja tras i osób biorących udział w tym trzydniowym przedsięwzięciu. To będzie nasz wkład w kultywowaniu pamięci o Janie Pawle II.
Zachęcamy do udziału w tej pięknej inicjatywnie sportowej, dla jakże szczytnego celu jakim jest pamięć o Papieżu „Tej Ziemi”.


Organizatorzy: Stefan Wójcik i Bogdan Zubek

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply