Rowerzyści to nie psy!

Organizatorzy krośnieńskich Górskich Zawodów Balonowych zabronili rowerzystom wstępu na teren lotniska podczas imprez towarzyszących. Potraktowali ich na równi z psami. Protestujemy przeciwko takiemu traktowaniu rowerzystów!

Balony nad Krosnem - nie dla rowerzystów

Balony nad Krosnem – nie dla rowerzystów

Organizatorzy już teraz uczulają na wymogi bezpieczeństwa. Apelują, by nie wjeżdżać na teren imprezy rowerami i nie wprowadzać psów. Obowiązuje też bezwzględny zakaz wnoszenia alkoholu. Parkowanie będzie możliwe jedynie w wydzielonych strefach. – napisano na portalu Krosno24.pl

Nie potrafimy zrozumieć czemu rowerzystów traktuje się jako czynnik niebezpieczny i dlaczego poddani są specjalnym rygorom. Zakaz wstępu jest absurdalny. Organizatorzy zamiast promować sport wśród mieszkańców Krosna i regionu, zachęcają do korzystania z samochodów i komunikacji miejskiej, co nie jest raczej podejściem ekologicznym.

Sądzimy, że bardziej niebezpieczną osobą od rowerzysty jest Pijaczek, który pałętać się będzie po płycie lotniska i przeszkadzać uczestnikom w rodzinnej zabawie. Dlaczego nie napisano nic o zakazie wstępu dla nietrzeźwych osób? Gratulujemy organizatorom rozsądnego pomysłu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawostki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na Rowerzyści to nie psy!

 1. chomik pisze:

  Nie rozumiem przesłania tego postu… przecież „terenem imprezy” nazywany jest obszar zagrodzony przez specjalne płotki (czyli jedynie trawiaste pole lotniska!!!), więc postanowienie organizatorów jest konieczne, bo czy ktoś wyobraża sobie jazdę rowerem w półmroku, pomiędzy zataczającymi się ludźmi?? Chyba nie jest przyjemne potrącenie kogoś, czy też pogryzienie przez psa.. „Zakaz wstępu jest absurdalny”?? Dlaczego? Chyba państwo zrozumieli tą wiadomość jako zakaz poruszania się każdą drogą przy lotnisku w tym chodnikiem. :/ Więc jeśli wszystko jest ok, to po co ten post?

 2. Artur Wróbel pisze:

  Przecież rowerzysta nikogo nie pogryzie – nam chodzi tylko o zakaz wstępu dla rowerzystów na teren imprezy. Przecież nikt nie zostawi swojego roweru przed szlabanem i zostawi go tam bez nadzoru…

 3. Stefan Wójcik pisze:

  chomik napisz po polsku. ażeby Cię wszyscy zrozumieli, wówczas może osiągniemy konsensus. Dobrze byłoby gdybyś podał jakiś namiar – łatwiej się porozumieć. Jeśli wogóle jesteś kimś z organizatorów i masz coś do powiedzenia.

 4. chomik pisze:

  Czy ktoś tutaj mówi o gryzącym rowerzyście?? Proszę czytać uważnie. Nie ma zakazu wstępu dla rowerzystów, lecz WJAZDU rowerzystów, a to przecież całkiem coś innego. Rower można spokojnie wprowadzić pieszo, ale nie można się na nim poruszać między ludźmi w tłumie, z resztą nie wiem czy byłoby to takie wspaniałe. Nie wiem po co cała akcja… każdego roku tak jest i żaden rowerzysta nie miał z tym żadnych problemów

 5. Stefan Wójcik pisze:

  chomik ja podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Nie będę z Tobą poważnie dyskutował, bo chomik = pies. A ten pies zaczyna warczeć.
  Nigdy wcześniej nie ograniczano ruchu rowerzystom na tej imprezie i nie pouczano w sposób taki jak próbujesz narzucić tym razem.

 6. chomik=pies pisze:

  Widzę, że jest Pan bardzo otwarty na wszelkie dyskusje… Po prostu bajka. Jeśli dla kogoś chomik to pies.. hmm… przykro. Każdy z łatwością może porównać kogoś do osła, ale chyba nie w tym rzecz… Dziękuje

 7. Artur Wróbel pisze:

  Chomik, chętnie podyskutujemy. Tylko ja nigdy nie widziałem zakazu wstępu rowerzystów na tej imprezie, sam wielokrotnie poruszałem się poza szlabanem na rowerze i nikt nie zwracał mi żadnej uwagi. Nie rozumiem więc, skąd te zakazy podczas tegorocznej edycji.

 8. Stefan Wójcik pisze:

  Panie chomik; Widzę,że nazywa mnie Pan osłem. Donoszę Panu,że chomik to pies ziemny o czym Pan z pewnością nie wie. wystarczy wpisać w googl psy ziemne
  i wszystko stanie się jasne. Ja Pana nie obraziłem. A nazywając sam siebie chomikiem należy wiedzieć co to jest chomik i nie obrażać się – i innych.

 9. ewa pisze:

  Nie jestem rowerzysta ale bardzo popieram sport, ktogolwiek go uprawia jest zdrowszy, weselszy i dluzej zyje! Rowerzytow pozdrawiam zycze pogody ducha i udanego sezonu. Czyzby pan redaktor Wrobel nie lubil rowerzystow i psow? A moze lepiej byloby napisac o trasach, sciezkach rowerowych. A swoja droga Charles De Gaulle powiedzial ” Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzenta”. Pies nie jest rzecza on zyje i czuje a czlowiek wienen mu jest zapewnic opieke i poszanowanie.

 10. Stefan Wójcik pisze:

  Szanowna Pani Ewo. Pan Artur Wróbel jest członkiem KTC Krosno (krosnieńskie towarzystwo cyklistów) i lubi rowerzystów i pieski też. Proszę Panią o jeszcze jedno przeczytanie wpisu jego autorstwa i póżniejszych wypowiedzi i zmieni Pani zdanie w tej kwestii. Dziękuję za pozdrowienia i życzę Pani wszystkiego najlepszego SW

 11. mika pisze:

  Absurd!!! Rowerzyści nie mogą wprowadzić swoich rowerów!!! Tak już- zostawię swój rower za 1800ZŁ w jakiejś strefie! Acha!!! Już!!! I co może te piętnastolatki co pilnują parkingu będą mi go pilnować..! Śmiech!!! Organizatorzy!!!…A za chwilę będą się zgrywać i promować zdrowy styl życia i reklamować- bądźmy ekologiczni!! Ha ha!!!

 12. Matti pisze:

  Witam,
  Czy ktos z adminow strony moglby podac nazwe wtyczki wordpressa do facebook i innych ktora macie zamieszczona pod artykulami? Pozdrawiam.

  ps. absurd ten zakaz tak jak i te sciezki rowerowe ktore nie spelniaja zadnych wymogow i sa bezuzyteczne.

 13. Artur Wróbel pisze:

  Matti – używamy wtyczki o nazwie Facebook 🙂 A te bloczki do share’owania są z Jetpacka.

 14. Matti pisze:

  Dziekuje za nazwe wtyczki(musze do niej milym slowem by dzialala tak jak u Was:-). Pozdrawiam.

Leave a Reply