Rowerowy Maraton Pamięci

Rowerowy Maraton Pamięci

W dniu 12 maja 2019 przy przepięknej pogodzie w składzie 10-cio osobowym po raz V zorganizowaliśmy Rowerowy Maraton Pamięci, poświęcony niezwykłemu człowiekowi, sportowcowi, działaczowi sportowemu i społecznikowi, kol. Stanisławowi Nahajowskiemu. Przejechaliśmy trasę Krosno – Ustrzyki Dolne przez miejscowości: Haczów, Jaćmierz, Mrzygłód, Olszanica. Druga piątka pojechała nieco inną trasą, jednakże tak czy owak niewiele zabrakło do 200 km.

Po spotkaniu się z rodziną Stanisława w okolicy cmentarza, zapaliliśmy znicze na jego grobie. Zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek jednakże nie wszyscy mogli z niego skorzystali.

Krótki opis jego postaci:

Jako działacz sportowy piastował przez długie lata stanowisko Prezesa Podkarpackiego POZN. Natomiast jako sportowiec z sukcesami biegał na nartach. Wielokrotnie brał udział w tak prestiżowych imprezach narciarskich jak biegi Wazów (Szwecja 90 km), w Polsce biegi Piastów i wiele innych w Austrii i Szwajcarii. Jak widzimy było to jego pasją.

Uprawiał również kolarstwo. Przez 20 lat startował jako zawodnik w wyścigach „Masters” Organizował Górskie Mistrzostwa Polski „Masters” w Ustrzykach Dolnych, na które przyjeżdżali najlepsi zawodnicy z całej Polski. Brał rokrocznie udział w organizowanych Kolarskich Mistrzostwach Świata w San Johan (Austria) z powodzeniem, zajmując zawsze miejsca na podium.

Tekst: S.W. Zdjęcia R.Sz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply