Rowerem przez Powiat Krośnieński

Piękna słoneczna pogoda, ale też silny południowy wiatr towarzyszył uczestnikom III Rowerowego Rajdu Ziemi Krośnieńskiej – szlakiem Gmin Powiatu.

8 października br. 22 cyklistów wyruszyło spod Starostwa Powiatowego w Krośnie w 130 km przejazd rowerowy drogami Powiatu Krośnieńskiego propagując zdrowy tryb życia, integrując środowisko miłośników jazdy i turystyki rowerowej, popularyzując walory przyrodnicze, krajobrazowe i architektoniczne Ziemi Krośnieńskiej.

W trzeciej edycji rajdu, podobnie jak w pierwszej, trasa po obwodzie wiodła przez miejscowości Powiatu Krośnieńskiego przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, począwszy od Korczyny przez Wojaszówkę, Jedlicze, Chorkówkę, Duklę, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz Zdrój, Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne.

III Rajd Rowerowy Ziemi Krośnieńskiej  uświetnił swoją obecnością Jan Pelczar – Starosta Krośnieński fundując i wręczając dyplomy oraz  medale za udział w rajdzie, życząc przy tej okazji wszystkim rowerzystom miłych wrażeń i bezpiecznej rowerowej jazdy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczestnicy dzisiejszej inicjatywy spotkają się na kolejnym rajdzie rowerowym, już w przyszłym roku.

Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo, bezpieczny przejazd i wyjątkową pozytywną atmosferę.

Organizatorem rajdu było Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów KTC Krosno.

Zobacz film autorstwa Pawła Szmista

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply