Rajd rowerowy Krosno Kraków w setną rocznicę urodzin JP II

Dzisiaj o godz. 6.00 rano spod Pomnika Jana Pawła II w Krośnie wyruszył skrupulatnie zaplanowany i przygotowany przez  jednego z najaktywniejszych członków KTC Krosno kol. Bogdana Zubka, Rajd w setną rocznice urodzin Papieża Polaka.

Na starcie stanąłem i ja bez zamiaru dojechania do mety w Łagiewnikach pod Krakowem, jednak by nie być obojętnym pojechałem z rajdowiczami do Brzostka i tam skręcając na górce w prawo udałem się w drogę powrotną do Krosna, jadąc tak by mieć w Krośnie 100 km. w setną rocznicę urodzin JP II. O godz. 10.00 rano byłem już z powrotem pod pomnikiem Papieskim w Krośnie. Zamykając kółko 100 km.

Do Krakowa nie pojechałem z powodu epidemii tym bardziej, że Kraków „pomalowany” jest na żółto i biorąc pod uwagę swój wiek było dalece zasadne, by ze względów zdrowotnych nie igrać z losem.

Stefan Wójcik

DC. Uaktualnienie rajdu ;

Osobliwy człowiek, piękny jubileusz i niezwykłe świętowanie – Rajd Rowerowy z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II

29 sierpnia 2020 r. przejazdem rowerowym z Krosno spod Krzyża Papieskiego i pomnika Świętego Jana Pawła II do Krakowa do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II grupa 6 rowerzystów z Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów uczciła setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Jan Paweł II był i jest dla wielu z nas duchowym przewodnikiem. Organizując Rajd Rowerowy z okazji przypadającym w tym roku setnej rocznicy jego urodzin, chcieliśmy zjednoczyć wokół jego osoby sympatyków kolarstwa. Rajd zamierzaliśmy sformować w maju, na urodziny Karola Wojtyły, ale sytuacja nie pozwoliła zorganizować tego wydarzenia. Nie chcieliśmy jednak z niego rezygnować i uznaliśmy, że każda inna data w roku jubileuszu jest godna podjęcia się tego wyzwania. I to, co nie udało się w maju z powodu pandemii koronawirusa, spełniło się w sierpniu.

Rozpoczęcie Rajdu nastąpiło spod Krzyża Papieskiego i pomnika św. Jana Pawła II w Krośnie, następnie był przejazd przez Jasło, Pilzno, Tanów do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zakończeniem Rajdu była msza święta w Sanktuarium Św. Jana Pawła II.

Honorowy Patronat Rajdu objął Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal.

Przejechaliśmy ok. 170 km w czasie niespełna 8 godzin w temperaturze przekraczającej 30oC z umiarkowanym wiatrem południowo-zachodnim. Rajd kończyliśmy w dobrej kondycji, w jeszcze lepszych humorach i w pełni szczęśliwi z osiągniętego celu i pokonania trudów trasy.

ORGANIZATOR i pomysłodawca; Bogdan ZUBEK

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply