II Rajd Rowerowy bardziej udany niż planowano.

            Dnia 21 września br., punktualnie o godzinie 10:00 przy pięknej słonecznej pogodzie, Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki wraz ze swoim Zastępcą Bronisławem Baranem dali sygnał startu z krośnieńskiego rynku do II Rajdu Rowerowego organizowanego przez KTC Krosno, PCK Krosno i Wójta Gminy Wojaszówka.

            W rajdzie łącznie wystartowało 65-ciu rowerzystów i tyluż go ukończyło. Do Łęk Strzyżowskich, czyli miejsca naszego wypoczynku i poczęstunku dotarliśmy w strugach deszczu. Tam powitali nas miejscowy sołtys i panie z Koła Gospodyń Wiejskich, po czym podano nam bardzo dobry żurek, kiełbasę, kawę i herbatę. W międzyczasie wójt zaproponował odwiezienie do Krosna osób, które nie byłyby w stanie powrócić o własnych siłach, ale z propozycji tej nikt nie skorzystał. Świadczy to o sprawności fizycznej, harcie ducha oraz zamiłowaniu do jazdy rowerem młodzieży, kobiet i męskiej części uczestników rajdu. Po odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną, robiąc wcześniej pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem Domu Ludowego. W obydwie strony eskortowali nas strażacy  OSP Gminy Wojaszówka, szef serwisu rowerowego „Szprycha” z Krosna, młodzież PCK (przeszkolona w udzielaniu pomocy przedmedycznej) oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej z Krosna. Po powrocie na miejsce startu, dziękując sobie za bezkolizyjną jazdę, umówiliśmy się na następny rajd za rok, a po wykonaniu zdjęć rozjechaliśmy się do domów w radosnych nastrojach.

            Wszystkim uczestnikom rajdu dziękuję za udział oraz za wzorową dyscyplinę w peletonie. Ponadto, w szczególności pragnę podziękować Wójtowi Gminy Wojaszówka i sołtysowi za udostępnienie lokalu, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za poczęstunek, strażakom OSP w Wojaszówce, funkcjonariuszom krośnieńskiej straży miejskiej oraz kierownikowi wozu technicznego za pilotowanie peletonu.

Reasumując, impreza ze wszech miar udana a pikanterii tej wycieczce dostarczyła właśnie ulewa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply