I Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK- wykonany

Rajd Honorowych Krwiodawców zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż w Krośnie oraz Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów  KTC Krosno zrealizowany w dniu 14-09-2013 na trasie Krosno, Odrzykoń, Bratkówka, Wojkówka to majstersztyk organizacyjny  wykonany tak przez PCK, KTC jak i przez Wójta Gminy Wojaszówka Pana Sławomira Stefańskiego, Straż Pożarną z Bratkówki, Państwową Straż Pożarną z Krosna jak i Straż Miejską naszego Miasta.

W Rajdzie HDK wzięło udział ponad 80 pasjonatów dwóch kółek wśród nich nie zabrakło Prezydenta Miasta, Pana Bronisława Barana i Dyrektora Banku BGŻ Jerzego Wdowiarza oraz  co jest godne podkreślenia jechały całe rodziny 3 pokoleniowe np. dziadek, syn i wnuczka, pięknie prawda? Rajd wystartował na komendę Pani Anny Dubiel Przewodniczącej Komisji Sportu Urzędu Miasta oraz Pana Władysława Tlałki Prezesa Oddziału PCK w Krośnie. 

Po przyjechaniu na miejsce docelowe, na uczestników czekały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wojkówki które przygotowały poczęstunek w postaci kiełbasy z grila o wyjątkowej długości i smaku, ciasteczek, herbatki, kawy i innych smakołyków.

Pod koniec pobytu w Wojkówce Pan Marian Wszołek jako szef organizacyjny wręczył piękne statuetki Panu Jerzemu Wdowiarzowi – sponsorowi tytularnemu Rajdu oraz Stefanowi Wójcikowi prezesowi KTC Krosno. Następnie Pan Dyrektor Wdowiarz uhonorował trzech najmłodszych uczestników prezentami, oraz wręczył wszystkim tam obecnym gadżety ufundowane przez Bank BGŻ.

Po miłych i wzajemnych podziękowaniach Rajd wyruszył w drogę powrotną do Krosna,    jak już wcześniej wspomniałem Strażacy z Bratkówki wzorcowo zabezpieczali trasę żegnając Nas sygnałami u bram Miasta gdzie za chwilę przejęła Nas Państwowa Straż Pożarna naszego Miasta i Straż Miejska Krosna doprowadzając bezpiecznie na krośnieński Rynek i tu nastąpiło rozwiązanie Rajdu po owacji na cześć organizatorów.

Wielu uczestników było tak dalece zafascynowanych tą formą spędzenia czasu, że chcieli zapisywać się na kolejny podobny Rajd. Pan Marian Wszołek zapowiedział, że druga edycja rajdu odbędzie się na pewno w przyszłym roku więc do zobaczenia za niespełna rok.

Serdeczne podziękowania dla w/w osób, organizacji i uczestników, składa Zarząd KTC Krosno  DZIĘKUJEMY WAM.

Fotografie z Rajdu ukażą się we wtorek oraz krótki komentarz.

Stefan Wójcik

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply