Coraz bliżej celu

arty-foto

Tegoroczny sezon wyścigów kolarskich powoli dobiega końca, więc czas na krótkie podsumowanie.

W 2013 roku wystartowałem w 7 wyścigach w Polsce i na Słowacji. Z każdym kolejnym występem notowałem coraz lepszy wynik, co było dla mnie niezwykle motywujące do dalszych treningów.

W zeszłym tygodniu zakończyła się Słowacka liga kolarska „Vychod Road Liga”, ostatni wyścig tej ligi odbył się w niedzielę w Stará Ľubovňa , gdzie zająłem 11 miejsce w kategorii OPEN oraz 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej 30-39 lat. Jest to najlepszy wynik jaki osiągnąłem w mojej krótkiej amatorskiej karierze kolarskiej.

Od początku tego roku wziąłem się poważnie za trenowanie kolarstwa i sam jestem zaskoczony, że w przeciągu kilku miesięcy osiągnąłem formę pozwalającą mi na rywalizację jak równy z równym z najlepszymi kolarzami amatorami.

Trenuję zazwyczaj po pracy, od 4 do 5 razy w tygodniu po 2-4 godziny dziennie każdorazowo przejeżdżając około 100 km.

Dzięki kolarstwu zrozumiałem jak ważne jest właściwe odżywianie się. Staram się jeść tylko „dobre” węglowodany (np. makaron razowy, warzywa, owoce) unikam słodkich, gazowanych napojów i słodyczy. Praktycznie zrezygnowałem z jedzenia tłuszczów zwierzęcych oraz masła, zastępuję je zdrowymi tłuszczami roślinnymi np. olej rzepakowy, orzechy czy awokado. Do minimum ograniczyłem również spożywanie alkoholu. Dzięki treningom i odpowiednio zbilansowanej diecie w przeciągu pół roku straciłem 10 kg wagi, co miało duży wpływ na poprawę moich umiejętności w jeździe pod górę.

W tym roku zamierzam jeszcze wystartować w kilku wyścigach i powalczyć z najlepszymi. Cudownie byłoby wskoczyć w końcu na podium. Czuję, iż jestem coraz bliżej osiągnięcia tego celu.

Maciej Habrat

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Coraz bliżej celu

  1. Paweł pisze:

    Gratuluję wytrwałości i życzę zasłużonego pudła!!!

  2. Stefan Wójcik pisze:

    Witaj Maćku. Piękny wpis nie spodziewałem się, że tak merytorycznie opiszesz swoje przygotowania do wysokiej formy jaką osiągnąłeś jakby niebyło w bardzo krótkim okresie przygotowań. W przyszłym roku start i podium. Życzę z całego serca.

Leave a Reply