Aktywna niedziela – piesza wycieczka szlakiem turystycznym

Góry stwarzają przede wszystkim okazję do aktywnego wypoczynku – zarówno latem, jak i zimą. Aby cieszyć się wspaniałą atmosferą podczas przemierzania szlaków turystycznych w niedzielę 16 stycznia 2022 roku grupa przyjaciół z KTC wybrała się na pierwszą w tym roku pieszą wycieczkę. Zaplanowano i wybrano trasę z Iwonicza Zdroju zielonym szlakiem do Rymanowa Zdroju przez górę Przymiarki (626 m n.p.m.), gdzie znajduje się punkt widokowy na oddalone o 130 km Tatry Wysokie.

Idąc dalej podziwialiśmy malownicze pejzaże okolicznych wzniesień dochodząc w końcu do Rymanowa Zdroju. Tutaj chwila odpoczynku przy kawie i ciastku, a następnie ok. 2 godzinna wędrówka czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim do Iwonicza Zdroju. W drodze powrotnej odwiedziliśmy miejsce pamięci Sebastiana Wójcika.

Wycieczce towarzyszyła słoneczna aczkolwiek wietrzna pogoda, piękne widoki i wyśmienita atmosfera. Wracamy zadowoleni i uśmiechnięci. Humory jeszcze bardziej się poprawiły, po zapowiedzi kolejnych wycieczek. Zapraszamy zatem na kolejne wycieczki, aby wspólnie podziwiać nasze góry i pogórza w różnych porach roku.

Przymiarki (626 m n.p.m.)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply