O nas

IMG_3106

Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów powstało 18 lutego 2011 roku. W chwili obecnej zrzesza 24 aktywnych członków zwyczajnych. Jako Towarzystwo stawiamy sobie za cel masowe uprawianie kolarstwa w naszym mieście, powiecie i nie tylko.

Dążymy do budowania społeczeństwa aktywnego fizycznie, które bez względu na wiek porusza się po Krośnie rowerami i rozpala entuzjazm z jazdy w kolejnych pokoleniach cyklistów z naszego regionu. Chcemy współpracować z samorządem Krosna, by nasze piękne miasto było w jeszcze większym stopniu przystosowane dla rowerzystów i pozwalało mieszkańcom na ekonomiczną, ekologiczną, a przede wszystkim bezpieczną jazdę rowerem.

W każdym roku przejeżdżamy rowerami po kilka do kilkunastu tysięcy km na każdego członka Stowarzyszenia, zapobiegając w ten sposób nadciśnieniu tętniczemu, cholesterolowi, nadwadze i innym schorzeniom cywilizacyjnym. Licząc łącznie, okrążyliśmy kilkukrotnie Ziemię. Niezły wynik, prawda?

Członkowie KTC spotykają się w pierwszy czwartek każdego miesiąca o 18:00 w siedzibie Towarzystwa, która mieści się przy ul. Grodzkiej 10 w Krośnie. Serdecznie zapraszamy!

Ponadto zapraszamy również na wspólne treningi w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10:00 na parkingu przy Hali Sportowej, ul. Bursaki 29. Mile widziane są również osoby o niewielkim doświadczeniu kolarskim. Jeździmy na rowerach szosowych, górskich i trekingowych.

Skontaktuj się z nami:
e-mail: ktc@ktc.org.pl
tel. 517-822-450 (Stefan Wójcik – Prezes KTC)

KRS: 0000389601

6 Responses to O nas

Leave a Reply