O nas

IMG_3106

Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów powstało 18 lutego 2011 roku. W chwili obecnej zrzesza 33 aktywnych członków zwyczajnych. Jako Towarzystwo stawiamy sobie za cel masowe uprawianie kolarstwa w naszym mieście, powiecie i nie tylko.

Dążymy do budowania społeczeństwa aktywnego fizycznie, które bez względu na wiek porusza się po Krośnie rowerami i rozpala entuzjazm z jazdy w kolejnych pokoleniach cyklistów z naszego regionu. Chcemy współpracować z samorządem Krosna, by nasze piękne miasto było w jeszcze większym stopniu przystosowane dla rowerzystów i pozwalało mieszkańcom na ekonomiczną, ekologiczną, a przede wszystkim bezpieczną jazdę rowerem.

W każdym roku przejeżdżamy rowerami po kilka do kilkunastu tysięcy km na każdego członka Stowarzyszenia, zapobiegając w ten sposób nadciśnieniu tętniczemu, cholesterolowi, nadwadze i innym schorzeniom cywilizacyjnym. Licząc łącznie, okrążyliśmy kilkukrotnie Ziemię. Niezły wynik, prawda?

Członkowie KTC spotykają się w pierwszy czwartek każdego miesiąca o 18:00 w siedzibie Towarzystwa, która mieści się przy ul. Grodzkiej 10 w Krośnie. Serdecznie zapraszamy!

Ponadto zapraszamy również na wspólne treningi w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10:00 na parkingu przy Hali Sportowej, ul. Bursaki 29. Mile widziane są również osoby o niewielkim doświadczeniu kolarskim. Jeździmy na rowerach szosowych, górskich i trekkingowych.

W aplikacji STRAVA istnieje klub KTC Krosno pod adresem https://www.strava.com/clubs/ktckrosno lub https://www.strava.com/clubs/954854

Zapraszamy i zachęcamy do instalacji w smartfonie aplikacji STRAVA i przystąpienie (Join) do klubu KTC Krosno. Mile widziani są wszyscy członkowie KTC i Nasi Przyjaciele.

Co należy zrobić?

  1. Zainstaluj w smartfonie aplikację STRAVA
  2. Zaloguj się za pomocą Facebook, Google, przez Apple lub zaloguj się przez e-mail
  3. Przystąp (Join) do klubu KTC Krosno (adres wyżej)
  4. Promuj i publikuj swoje treningi

Po zainstalowaniu aplikacji STRAVA z dolnego paska wybieramy Groups a następnie CLUBS i tam odnajdujemy nasz klub KTC Krosno i Przyjaciele.

Skontaktuj się z nami:
e-mail: ktc@poczta.onet.pl
tel. 795-357-123 (Janas Piotr – Prezes KTC)

Nr konta bankowego: 46 2030 0045 1110 0000 0215 4520

Organizacja Pożytku Publicznego Nr KRS: 0000389601

NIP: 6842630354

6 Responses to O nas

Leave a Reply