O nas

IMG_3106

Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów powstało 18 lutego 2011 roku. W chwili obecnej zrzesza 24 aktywnych członków zwyczajnych. Jako Towarzystwo stawiamy sobie za cel masowe uprawianie kolarstwa w naszym mieście, powiecie i nie tylko.

Dążymy do budowania społeczeństwa aktywnego fizycznie, które bez względu na wiek porusza się po Krośnie rowerami i rozpala entuzjazm z jazdy w kolejnych pokoleniach cyklistów z naszego regionu. Chcemy współpracować z samorządem Krosna, by nasze piękne miasto było w jeszcze większym stopniu przystosowane dla rowerzystów i pozwalało mieszkańcom na ekonomiczną, ekologiczną, a przede wszystkim bezpieczną jazdę rowerem.

W każdym roku przejeżdżamy rowerami po kilka do kilkunastu tysięcy km na każdego członka Stowarzyszenia, zapobiegając w ten sposób nadciśnieniu tętniczemu, cholesterolowi, nadwadze i innym schorzeniom cywilizacyjnym. Licząc łącznie, okrążyliśmy kilkukrotnie Ziemię. Niezły wynik, prawda?

Członkowie KTC spotykają się w pierwszy czwartek każdego miesiąca o 18:00 w siedzibie Towarzystwa, która mieści się przy ul. Grodzkiej 10 w Krośnie. Serdecznie zapraszamy!

Ponadto zapraszamy również na wspólne treningi w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10:00 na parkingu przy Hali Sportowej, ul. Bursaki 29. Mile widziane są również osoby o niewielkim doświadczeniu kolarskim. Jeździmy na rowerach szosowych, górskich i trekingowych.

Skontaktuj się z nami:
e-mail: ktc@ktc.org.pl
tel. 517-822-450 (Stefan Wójcik – Prezes KTC)

KRS: 0000389601

6 Responses to O nas

 1. Hubert Wanik pisze:

  Panie Stefanie wielki szacunek dla Pana i Pańskich chłopaków!
  Piękną sprawę robicie!
  Wytrwałości i zdrowia na dalszą drogę działalności!
  Hubert Wanik
  Prezes KSFR Krosno

 2. Stefan Wójcik pisze:

  OOOOO!!!!! Dziękuję Panie HUBERCIE. Dla Pańskiej grupy wielkie uznanie za ogrom wykonanej pracy na rzecz młodych i odważnych ludzi. Wasza dyscyplina rowerowa bardzo mnie frapuje ale to już nie moja grupa wiekowa. Wszystkiego dobrego na codzień oraz wspaniałych wyników na zawodach.
  Stefan Wojcik.

 3. Hubert Wanik pisze:

  Panie Stefanie
  Mam zaszczyt zaprosić Was wszystkich na:

  http://www.krosnocity.pl/sps/sport/freeride-day-juz-w-niedziele.html

  Pierwsze zawody zjazdowe w Krośnie
  Pozdrawiam

 4. Stefan Wójcik pisze:

  Byłem na zawodach. Oczywiście jako kibic-obserwator. Widziałem kilku zdolnych i b. bystrych młodzieńców. Spotkałem również Pana Prezydenta Bronisława Barana z którym uciąłem sobie 20 minutową pogawędkę o Waszym przedsięwzięciu. Wspaniale, że Pan Prezydent znalazł czas i wizytował jak, że udaną imprezę zjazdowców nie tylko z Krosna. Piękna impreza G R A T U L A C J E !!! Szanowny HUBERCIE.
  Proszę o wyniki zawodów. Z wyrazami szczególnego szacunku. Stefan Wojcik

 5. Cayado pisze:

  Kilka amatorskich fotek z zawodów. Świetna impreza! Pozdrawiam wszystkich fanatyków rowerowych.

  https://plus.google.com/photos/104033839099068643082/albums/5939456352105756961

 6. Stefan Wójcik pisze:

  http://www.mtbmosirdukla.cba.pl/Cayado! KTC Krosno dziękuje Ci za przekazanie fotek z zawodów Vanic-Rampage Krosno 2013 do naszej dyspozycji. DZIĘKUJEMY S.W.

Dodaj komentarz