Kolejny maraton Mariusza

Nasz kolega i czołowy zawodnik Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów – Mariusz Gałuszka, po raz kolejny udowodnił, że kolarstwo jest jego największą pasją a systematyczne treningi, konsekwencja i upór przynoszą wspaniałe wyniki. W dniu 15.09.2018 r. o godz. 9.00 pod latarnią morską na Helu miał miejsce start do jednego z najtrudniejszych i najdłuższych maratonów rowerowych w Polsce. Mariusz uwielbiając trudne wyzwania a jednocześnie znając swoje możliwości wziął w nim udział i po przejechaniu 939 km, co zajęło Mu 47 godz. 14 min. osiągnął metę na Polanie Głodówka u podnóża Tatr. Spośród ponad 70 twardzieli, którzy wystartowali z Helu, nasz Kolega zakończył te mordercze zmagania na doskonałym 19 miejscu. Ale nie o miejsce tu chodzi a o samą satysfakcję z udziału i ukończenia tego niecodziennego maratonu.  Przypomnijmy, że wcześniej ukończył, w tym wygrywając w swojej kategorii wiekowej m.in. takie maratony rowerowe jak: BBT (Bałtyk-Bieszczady Tour) 1008 km czy MRDP (Maraton Rowerowy Dookoła Polski) 3130 km.

Naszemu Mistrzowi składamy wielkie gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów i realizacji kolejnych wyzwań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KTC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.